powiększ

Kameralny koncert z domieszką poezji patriotycznej przygotowany jako oprawa obchodów Święta Niepodległości, a w nim utwory muzyczne traktujące o naszej polskiej często trudnej historii, jak i te opisujące muzyką i słowem piękno naszej ziemi Korowodem prowadzi słuchacza przez wichry wojenne i zawieruchy, przez czasy niepokoju, które tak często wypełniały naszą historię, czasy niepewne. Prowadzi zawiłymi polskimi drogami po czasy dzisiejsze.

Jest to swoisty korowód, korowód ludzkich obaw, lęków, rezygnacji, płomiennych zrywów. Wszystko po to, aby Polska była Polską taką, jaką mamy obecnie: wolną i niepodległą.

W programie między innymi: "Deszcz jesienny deszcz", "Biały krzyż", "Trzy pytania", "Modlitwa Katyńska", "Jest taki kraj na łąkach snu", "Nadzieja", "List do Chopina", "Wolność", "Tęsknij za kolejnym dniem", "Wiersze wojenne" Kamila Baczyńskiego z autorska muzyką wokalistki zespołu Anity Sajnóg i wiele innych.Tło tekstów poetyckich stanowi motyw muzyczny z filmu "Polskie drogi".

Projekt polecamy również jako wspomnieniowy koncert zaduszkowy, bo jego repertuar to piosenki i teksty poetyckie naszych nie żyjących już - Wielkich Nieobecnych: Anny German, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Antoniego Słonimskiego

Zespół Big4Band w składzie:
Janusz Frychel - gitara basowa
Radosław Mokrus - fortepian
Adam Gromada - saksofon, klarnet, flet

Wokaliści: Anita Sajnóg i Joachim PerlikPOWERED BY JF MUVi STUDIO

SUNNY RIVER © 2015