powiększ
Julio Iglesias – hiszpański wokalista, kompozytor, podczas swojej kariery artystycznej, zaśpiewał swoje utwory w 14 językach, dał ponad 5500 koncertów, najnowszy album płytowy „Mexico" jest 80 tą płytą jaką wydał w okresie swojej pracy artystycznej.

Urodził się w Madrycie, marzył od dziecka o karierze sportowej, jako kilkunastoletni chłopak grał na bramce w Realu Madryt, z którym wiązał swoją przyszłość, studiował jednocześnie prawo na madryckim uniwersytecie. Wypadek samochodowy pokrzyżował jego plany, diagnoza medyczna była jasna – nie będzie nigdy sportowcem. Porzucił studia prawnicze, próbując sił na polu muzyki.I tak to się zaczęło.

W 1968 roku wygrał konkurs piosenki hiszpańskojęzycznej w Benidormie; natychmiastowy kontrakt z firmą płytową COLUMBIA, publiczność na koncertach nie jeden raz zamykała się liczbą 100 000, a potem jego systematyczna trudna i żmudna praca przy ogromnym talencie muzycznym,delikatnym, niepowtarzalnym wokalu o delikatnym, prawie aksamitnym brzmieniu doprowadziły go na szczyty sławy. Niezliczone koncerty od Argentyny po Japonię, od Finlandii po Australię, spotkania z Wielkimi tego świata. Studia prawnicze skończył i dyplom uzyskał mając ponad pięćdziesiąt lat , dotrzymując obietnicy danej ojcu.

Dziś scena jest jest jego drugim domem, czyli „mieszka" i śpiewa w każdym zakątku świata.

Śpiewa już dla czwartego pokolenia swoich fanów.Fani muzyki latynoamerykańskiej będą mieć w czerwcu bieżącego roku nie lada okazję, móc spotkać się z nią na żywo. Koncerty artysty światowej sławy Julio Iglesiasa, legendy muzyki rozrywkowej, która do dziś panuje na wielkich estradach sal koncertowych i lśniących parkietach.

Polska to fragment światowej trasy koncertowej wokalisty a Wrocław, Sopot i Warszawa to miasta w których wystąpi z koncertami na początku czerwca.

Artysta podczas światowego tournee promuje najnowszy album płytowy pt: „Mexico", który w październiku 2015 ukazał się na światowym rynku muzycznym.

Ze sceny popłynie romantyczna latynoska ballada, rytmy hiszpańskie, jak i klimaty muzyczne rdzennej muzyki meksykańskiej.Szczegóły trasy koncertowej:
2 czerwca Wrocław, Hala Stulecia Godz. 19:30
5 czerwca Sopot, Opera Leśna Godz. 20:00
9 czerwca Warszawa, Hala Torwaru Godz. 19:30KONTAKT:


SUNNY RIVER - Artistic Agency
ART PROJECTS MANAGER: Elżbieta Purzyńska

MOBILE
+48 512 009 529; +48 606 634 562

E-MAIL:
epurzynska@hot.pl
POWERED BY JF MUVi STUDIO

SUNNY RIVER © 2016