Julio Iglesias w Polsce - "World Tour 2016"

julio iglesias Julio Iglesias promuje swój najnowszy album płytowy pt: "México" poświęcony muzyce meksykańskiej. Polska wpisuje się w to muzyczne wydarzenie światowej rangi. Artysta zaśpiewa we Wrocławiu, Sopocie i Warszawie.

Zanim spotkamy się na koncercie zapraszam na trochę wspomnień w pigułce.cz. 1
Zacznijmy od Benidormu, gdzie w roku 1968 na dobre zaczęła się niezwykła kariera Artysty, o którym mówi się, że to ostatni wielki romantyk obecnej doby.

Oto na międzynarodowym festiwalu piosenki hiszpańskojęzycznej wystąpił młody, nieznany wówczas hiszpański wokalista ze swoją autorską piosenką pt: "La vida sigue igual""Życie toczy się dalej" - zawsze jest powód by żyć, by kochać, ludzie przychodzą i odchodzą, a życie toczy się dalej...

Julio Iglesias wygrał ten festiwal a jego życie popłynęło w kierunku światowej sławy. Kariera wokalna potoczyła się błyskawicznie, najpierw kontrakt z wytwórnią płytową COLUMBIA, potem koncerty... setki koncertów w Hiszpanii i Ameryce Południowej. W latach 70tych ubiegłego wieku na hiszpańskich drogach widok tirów z ogromną reklamą na plandekach "JULIO IGLESIAS" należał do normalności. To ekipa Artysty przemierzała kraj wzdłuż i wszerz przemieszczając się z jednego miejsca koncertu w następne. W dużych miastach z wielkich bilboardów patrzył Julio Iglesias, a fani ustawiali się w kolejkach po bilety na koncerty / internetu jeszcze nie było/.

Europejskie media natychmiast zainteresowały się tym hiszpańskim "objawieniem", otworzyły swoje drzwi wielkie sale koncertowe Francji, Włoch, Niemiec, Portugalii.

Wspomnijmy atmosferę jego koncertów takich jak ten w paryskiej Olimpii...Na antenach telewizji francuskich gościł nieustannie, nagrał sporo płyt w tym języku, którego przyszło mu uczyć się w mocno przyspieszonym tempie. Jego flirt z muzyką francuską trwa do dziś.
Dlaczego flirt?Z właściwym sobie wdziękiem zaśpiewał duety z wieloma gwiazdamiNiezliczone wywiady dla francuskiej telewizji, promocje jego kolejnych płyt w mediach francuskich są zawsze wydarzeniem dużej rangi.Koncerty Julio Iglesiasa to nie tylko wpadająca w ucho muzyka, to również teksty, czasem bardzo głęboko osobiste, kierowane do kobiety, śpiewane zawsze w pierwszej osobie, tym bardziej budujące romantyczną atmosferę a każdy szczegół dopracowany do granic perfekcji.

Każdy gest choć bardzo oszczędny jest wyważony, a wszystko pachnie miłością. Przecież śpiewa największy romantyk muzyki rozrywkowej.

: ... Tylko porcelanowy kot nie miauczy o miłości... śpiewa w jednym ze swoich utworów Julio Iglesias /tango "Media luz"/.

Koncerty Julio to za każdym razem wielkie show muzyczne z dodatkiem wysublimowanej choreografii w wykonaniu wokalistek towarzyszących Artyście.Zajrzeliśmy do francuskich epizodów kariery artystycznej Julio Iglesiasa.

Niebawem nasza sentymentalna podróż zawiedzie nas w inne zakamarki muzyczne jego twórczości, a więc cdn.
ep

cz. 2
POWERED BY JF MUVi STUDIO

SUNNY RIVER © 2015